Počítání soba Boba - 1. díl (3 - 5 let)

Počítání soba Boba - 1. díl (3 - 5 let)

Počítání soba Boba - 1. díl (3 - 5 let) od této spolehlivé značky EDIKA je právě nyní na našich stránkách v akci. Nakupte z široké nabídky kvalitných produktů za super ceny. Počítání soba Boba - 1. díl (3 - 5 let) levně za 127.61 Kč

127.61 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Počítání soba Boba - 1. díl (3 - 5 let) od dodavatele s dlouholetou historií EDIKA , zboží zakoupíte momentálně v akci, tak si ji nenechejte ujít. Nakupte toto zboží za super cenu u nás online.

Publikace Počítání soba Boba – 1. díl obsahuje:- 1) náměty pro rozvoj matematických schopností pro děti ve věku od 3 do 5 let, pomocí kterých se rozvine: - používání výrazů, jež vedou k porovnávání, srovnávání, vytvoření matematických představ a pojmů - myšlení, logické uvažování - prostorové vnímání -2) metodiku rozvoje matematických schopností pro rodiče a učitele, která -3) upozorňuje na úskalí při nácviku předčíselných a později číselných představ - shrnuje zásady, jež by se měly dodržovat při práci.Publikace Počítání soba Boba - 1. díl se vymyká běžným příručkám, které jsou u nás na trhu a zabývají se přípravou na matematiku a především matematickým myšlením. Její zvláštní přínos je v tom, že autorka nenahlíží na matematické dovednosti pouze jako na schopnost počítat, ale zaměřuje se na porozumění matematickým operacím v širokém smyslu toho slova. Dostává se tak i k nám to, co se v některých zahraničních odborných kruzích předpokládá, že rozvoj kognitivních, poznávacích funkcí je předpokladem pro to, abychom předcházeli u žáků obtížím v matematice. Mnohé z těchto dětí se utíkají k bezmyšlenkovitému učení memorováním a pouze reprodukováním toho, co se jim řeklo. Dokonce někteří učitelé se domnívají, že pamětní učení početních příkladů, nejen ve sčítání, ale dokonce i v násobilce, je nejlepší metodou výuky matematiky. V našem prostředí se setkáváme i s názorem, že není nutné, aby se dítě naučilo matematice, může používat kalkulačku. To jsou zcela mylné představy těch, kteří právě proto, že počítat umí, používají tyto nástroje. Zjednodušují si výsledky matematických operací, protože rozumí jejich procesu. Ve skutečnosti by neměl být poznávací přístup v matematice podceněn již v období mateřské školy. To předpokládá, že je dítě dobře seznámeno a přesně používá pojmy, které vymezují prostor, později čas a pořadí. Autorka proto dobře uvádí dítě do jednotlivých pojmů pomocí základní myšlenkové operace - porovnávání. To je základem každé kategorizace, třídění, seskupování podle významu i každého rozhodování. Cílem výuky by měl být rozvoj potřeby spontánního porovnávání u dětí (R. Feuerstein). Proto je nutné vyzbrojit žáky nejen slovní zásobou, jejichž pomocí mohou rozdíly a podobnosti mezi předměty a jevy popsat, ale i přesným vyjadřováním, které jim pomůže porozumět jednotlivým vztahům. Proto bych doporučovala jednotlivé lekce doplnit i pozorováním a porovnáváním předmětů a jevů v nejbližším okolí dítěte, při procházkách, při prohlížení obrázků v knížkách, vždy podle daných měřítek (vyšší - nižší apod.). Rodičům i dětem přeji hezké chvilky strávené nad příběhem a úkoly.Doc. PhDr. Věra Pokorná přednáší na Univerzitě Karlově, Pedagogické fakultě v Praze, členka International Association of Instrumental Enrichment Trainers

Další vlastnosti: Výrobce EDIKA. Určeno pro holku. Určeno pro kluka. Věk od 3 let. Věk předškoláci. Typ hračky knihy a CD. Autor Jiřina Bednářová. Rozměry 210x297 mm. Počet stran 64. Rozvíjí logiku. Rozvíjí matematiku. . . . .

Název:
Počítání soba Boba - 1. díl (3 - 5 let)
Výrobce:
SKU:
AF369583115

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
U nás na Rekrezona.cz najdete vše potřebné pro vaše venkovní aktivity a společenské hry. Jsme specialisté na volný čas a hry pro rekreaci. Vybírejte z obrovského množství produtků na Rekrezona.cz. Udělejte si radost třeba novou společneskou hrou. Nákupem online navíc ušetříte váš čas i peníze. Nakupte si rychle a bezpečně online.
Vybírejte z nabídky
11187
produktů
231
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Rekrezona.cz