Venkovní zahradní hry

Úvod - Venkovní zahradní hry

Venkovní hry, zahradní hry

V této kategorii naleznete převážně dřevěné hry, které můžete hrát venku na zahradě, v parku, na sněhu, na pláži, tzv. outdoor hry. Tyto venkovní hry jsou do České Republiky dováženy ze švédska. Zahradní hry jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, převážně dřeva, který odolá vašemu hráčskému nadšení a vydrží mnoho her.

Mezi zahradními hrami naleznete například: tradiční švédskou hru Kubb, kroket, petanque, kuželky, mikádo a mnoho dalších.

Tradiční švédská dřevěná hra Kubb

Kubb je tradiční švédská hra, která pochází z Gotlandu, malého ostrova v Baltském moři. Histore této hry sahá až do dob statečných Vikingů, a na ostrově Gotland se dochovala až do dnešní doby. Od roku 1995 je na tomto ostrově pravidelně pořádáno mistrovství světa v kubbu.

Kubb je venkovní společenská hra pro dva týmy, které hrají proti sobě. Hra je nenáročná a může ji hrát každý. Nezáleží zda je mladý, starý, slabý, silný a tak dále. Dřevěnou hru kubb může hrát opravdu kdokoliv.

Kubb se může hrát na trávě, na pláži, ve sněhu ... Pro hru kubb stačí prostor cca 8x5 metrů a herní souprava. Pravidla pochopíte během pár minut, nebo při první hře, jsou velmi jednoduchá. Kubb může hrát 2 - 12 hráčů, a dokonce družstva ani nemusí mít stejný počet hráčů. S touto švédskou dřevěnou hrou zažijete mnoho zábavy s vašimi přáteli i rodinou. Tak hurá na Kubb!

Herní sady pro hru kubb, které nabízíme, jsou schváleny Swedish Kubb Federation (Švédskou federací Kubbu) !

Na rekrezona.cz naleznete největší nabídku her kubb. Hry se liší materiálem (různé druhy dřeva) a velikostí. Švédský výrobce nabízených kubbů, klade důraz na kvalitu herních dílů. Prože máme také rádi kvalitní věci, spolupracujeme s ním, a máme od firmy Bex sport ze Švédska výhradní zastoupení pro hry kubb v ČR.

Pravidla hry Kubb

Kroket (Croquet)

Kroket (Croquet) vznikl na přelomu 18. a 19. století ve Francii a odtud se pak rozšířil do Anglie. Pro svou nenáročnost získal na popularitě a od 90. let se šíří po celé Evropě. V České Republice je jedinná asociace kroketu, a to Asociace českomoravského kroketu.

Kroket je hra a sport, ve kterém se na travnatém hřišti posouvají údery dřevěnou palicí (holí) koule skrze branky k cílovému kolíku. Kroket proti sobě hrají dvě dvojice nebo dva jednotlivci. Vyhrává ten, kdo oběmi svými koulemi projede všech 6 branek v patřičném pořadí a dotkne se jimi středového kolíku.

Pexeso

Pexeso (memory) je karetní hra pro děti, ale mohou ho hrát i dospělí. Pexeso pro děti mohou hrát dva a více hráčů. Hra je zaměřena na paměť a soustředění. Pexeso se hraje se speciální sadou karet, na nichž jsou různé obrázky, které tvoří dvojice. Cílem hry je najít co nejvíce dvojic. Hráč, kterému se to podaří, je vítězem.

Naše pexeso je vyrobeno z kvalitního dřeva a v nadměrné velikosti, proto ho mohou hrát i děti se zrakovými problémy. Díky velkým kartám lépe vidí obrázky.

Mikádo - obří mikádo, zahradní mikádo

Hra mikádo je původem z Evropy. Je to velmi zajímavá společenská hra vyžadující zručnost, klid a koncentraci. Dřevěná hra mikádo má velmi jednoduchá pravidla, které každý hned pochopí. Po rozhození mikáda po stole se jednotlivý hráči snaží získat co nejvíce tyčinek, avšak aniž by se ostatní tyčinky mikáda pohuly. Mikádo je hra u které si užijete spoustu zábavy.

Pétanque

Pétanque je francouzská společenská hra pro 1 - 3 členná družstva. Pétanque vznilk ve Francii, kde je také nejpopulárnější. Odtud se rozšířil do dalších koutů světa.

Hra pétanque spočívá v tom, že se hráči snaží umístit své koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička. Hra Pétanque je velmi jednoduchá, ale pokud chcete dokonale zvládnout techniku a taktiku hry, chce to trénink.

Pétanque může hrát každý, nezáleží na věku, fyzičce, pohlaví. Pétanque mohou hrát i tělesně postižení. Hra pétanque se může hrát na různých površích, terén hřiště může být libovolný. Rozměry hřiště na pétanque by se měly pohybovat kolem 4 x 15 m. Koule na pétanque jsou kovové (ocel, slitiny) a duté.

Spin Ladder

Tato hra je vyráběná ve Švédsku a bývá také něky nazývána žebřík. Ve světě ji můžete nalézt také pod názvy: Ladder Golf,  Ladder game, Swedish golf. Spin Ladder je hra vyrobená z kvalitního kaučukovníkového dřeva a ošetřena lakem, takže vydrží mnoho vašich her.

Spin Ladder je dřevěná rekreační hra ideální na léto a letní večery, které trávíte s přáteli či rodinou. Hra je zaměřena na koordinaci a strategii. Hru může hrát kdokoliv a dá se hrát kdekoliv, kde umístíte žebřík, na který se háží koule. Je to skvělá zahradní hra, hra na pláž, do parku. Cílem hry Spin Ladder je hodit koule na žebřík a ovinout je kolem jedné z tyčí. Kdo první získá přesně 21 bodů stává se vítězem.

Každý tým nebo hráč má tři koule stejné barvy a ty háže na žebřík ze vzdálenosti 5 metrů. Když všichni odhází své koule, tak se spočítají body a háže se druhé kolo. Cílem hráčů je dosáhnout přesně 21 bodů. Pokud v jednom kole dosáhnou více než 21 bodů, tak body z tohoto kola se jim nepočítají.

Bodování: Horní tyč - 3 body, prostřední tyč - 2 body, spodní tyč - 1 bod. Pokud se povede hráči umístit všechny koule na žebřík, tak získává bonusový 1 bod.

Dřevěné zahradní kuželky (Bowlix)

Zahradní kuželky jsou nová zahradní společenská hra, přicházející k nám ze Švédska. Hra se hraje venku na trávě nebo štěrku. Kuželky jsou určeny pro 2 a více hráčů, ale i týmy. Cílem ve hře Bowlix je nasbírat přesně 30 bodů. Komu z hráčů zahradních kuželek se to povede, ten se stává vítězem.

Dřevěné stolní kuželky

Stolní kuželky jsou zmenšenou verzí klasických kuželek a můžete je hrát vevnitř i venku. Hrací plochu umístíte na stůl, a pak už se jen rozhodnete, kterou variantu hry budete hrát. Stolní kuželky mají několik variant pravidel, proto se s nimi nebudete nikdy nudit. Hru si užijí děti, dospělí i senioři. Cílem hry je shodit co všechny kuželky, a tak zvítězit.


3 490 CZK

5 990 CZK
Akce
Frisbee disk Sky Rider 100g


Původní cena: 220 CZK

140 CZK
Akce
Frisbee disk Sky Rider 140g


Původní cena: 230 CZK

150 CZK
Nové
Have golf - zahradní golf

850 CZK

390 CZK

1 090 CZK

1 290 CZK

1 190 CZK

970 CZK

1 690 CZK

790 CZK

490 CZK
Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 196 e-shop systém banan.cz